Markalar

Mimari

Projeler - 11.Ekim.2011

AIA (American Institute of Architects) ve HUD (United States Department of Housing and Urban Development) Ödülü Üç İyi Konut Projeleri

AIA / HUD Sekreteri Ödülleri üç ayrı kategoride kazanan üç proje açıklandı.
Yıllık ödüller Konut ve Kentsel Gelişim ABD Bölümü ile birlikte Amerikan Mimarlar Enstitüsü tarafından takdim edilir. İlk kategoride, Ekonomik Konut Tasarımında Mükemmellik, kazanan yenilikci Carver Apartments/Los Angeles projesi ile Michael Malzen/Mimarlık oldu. 95 apartman proje, dar gelirli insanların yaşadığı bir bölgede sozial yardımlaşmayı öne çıkaran bir proje olarak tasarlanmış. Birinci katta sosyal hizmetler ve sağlık kuruluşlarını barındırıyor.
Topluluk Bağlantı Ödüllünü (The Creating Community Connection Award), “Umut için bir Liman” projesi ile Overland&Partner Mimarlarığın oldu. San Antonio/Teksas’da evsizlere yönelik sozial bir proje.
Kategori üç Konut Erişilebilirlik- Housing Accessibility ( Alan J. Rothman Ödülü). ManolyaMid-mod projede, tasarımcılar tekerlekli sandalye kullananlar dahil üç kişilik bir aile için 20. yüzyılın ortalarından evini yenilediler. Modern dış estetik korunması ve aile daha fazla bağımsızlık ve daha fazla yer vererek, maksimum manevra için içini donattı.